IBAN, BIC ve SEPA Nedir?

Türkiye'ye para göndermek için en hızlı ve garantili yol göndereceğiniz kişinin IBAN numarasını bilmek yada öğrenmektir. IBAN, İngilizce adı International Bank Account Number demek olan Uluslararası Hesap Numarası demektir. Her bir bankadaki hesap numaraları uluslararası bir hesap numarası olarak tanımlanmıştır.

Eğer IBAN numarası bilinmiyorsa banka adı, şube adı ve hesap numarası bilgilerinin banka tarafından sorgulanması ve bulunup ona göre gönderilmesi gerekmektedir. Bu işlem hem daha uzun ve az daha masraflıdır.

Her bankanin uluslararası sistemde bir numarası bulunmaktadir. Buna BIC, Bank Identification Code, denir. Bu numara sayesinde hangi IBAN numarasi hangi bankaya aittir kolayca bulunabilir. Eger biliyorsaniz BIC numarasini yaninizda getiriniz. Eger bilmiyorsaniz, bunu sizin icin IBAN numarasindan sorgulama yapabiliriz. Bankalar bu islem icin ucret almaktadir. Ancak bu hizmeti biz size ÜCRETSİZ SUNMAKTAYIZ.

SEPA odemesi sadece Avrupa Birligi icerisinde gecerlidir ve Turkiye SEPA sisteminde degildir. Bu nedenle Turkiye'ye gonderilerinizi SEPA odemesi olarak yapamazsiniz. SEPA, Single European Payment Area denilen Avrupa Odeme Birligi kisaltmasidir.

tag-line